Úvod  » produkty  » teplovzdušné krby


Teplovzdušné krby

OBESTAVBA TEPLOVZDUŠNÁ - KONVEKČNÍ

 

Cílem teplovzdušných krbů je ohřev studeného vzduchu z přilehlé místnosti pomocí tepelné komory krbu. Takto ohřátý vzduch je předán zpět do místnosti díky komínovému efektu uvnitř tepelné komory krbu. Správnou funkci komínového efektu v tepelné komoře krbu zajišťují vhodně dimenzované krbové mřížky. Pomocí teplovzdušných krbů je možné rozvést teplý vzduch i do jiných místností přirozeným nebo nuceným rozvodem. 

Schéma teplovzdušného - sálavého krbu

 

VÝHODY:

- nízké náklady na pořízení

- rychlý způsob vytápění

- prostorová nenáročnost

- bezpečný provoz

- nenáročné na údržbu

- nespočet designových variant

- nízká spotřeba paliva

- velký výběr krbových vložek

- vhodné do všech typů objektů

- možnost rozvodu teplého vzduchu

- možnost akumulace pomocí akumulačních prstenců

- rychlá a jednoduchá montáž

NEVÝHODY:

- vysušování vzduchu

- při nepravidelném úklidu tepelné komory možnost víření prachu

KONSTRUKCE TEPLOVZDUŠNÉHO KRBU

 

Obestavby teplovzdušných krbů se provádí nejčastěji z izolačních materiálů (např. Grenaisol, Silca, Super Isol, Promat atd.). Tyto materiály zabraňují přenosu tepla z krbové vložky na povrch krbové obestavby. Vzniklé teplo je odváděno z teplovzdušné komory pomocí krbových mřížek. Okolní konstrukce musí být chráněny před teplem z krbu tak, aby jejich teplota nebyla vyšší než 85°C. Proto může být v zadní části krbu zesílená izolace nebo v případě dřevostaveb odvětrávaná (zároveň čistitelná) vzduchová mezera. Stropy se izolují pomocí tzv. izolační komory, která je také odvětrávaná pomocí krbových mřížek. Teplovzdušný krb musí splňovat obecné požadavky stavby krbu.

 

Potřebujete si vybrat vhodnou krbovou vložku či kamna a nebaví Vás hledat u všech výrobců a prodejců? Zkuste náš konfigurátor, kde si zadáte Vaše parametry a najde Vám tak vhodný spotřebič přímo pro Vás. www.krby-kaspar.cz
E-mail: info@kominy-kaspar.cz
Copyright © 2012 - 2023 Komíny Kašpar - Dodávka komínů na klíč | Webdesign: Eva Podzimková