Úvod  » produkty  » redukce a kouřovody


Redukce a kouřovody

Redukcí je několik druhů od ocelových redukcí do nerezových komínů po převlečné nerezové redukce pro keramické komíny.

 

Jakou redukci je nejlepší ve Vašem případě použít?

 

Pokud potřebujete zredukovat velikost vývodu kouřovodu u krbových kamen např. z průměru 120 mm na 150 mm, můžete použít klasickou redukci bez těsnícího kamnářského provazce. Kouřovody pak můžete připojit do keramického komínu buď vnitřní ocelovou redukcí s kamnářským provazcem, která umožňuje malou dilataci (může dojít k poškození sopouchu prasknutím) nebo v lepším případě by bylo vhodné použít vnější nerezovou redukci, kterou je možné zakoupit i v černé barvě s kroužkem.

 

Pokud máte keramický komín za příčkou, je možné zakoupit vnější nerezovou redukci přes zeď, která se může zkrátit jak potřebujete.

 

Kouřovody můžete zakoupit jak ocelové v tloušťce 1,5 nebo 2 mm tak v nerezovém provedení tloušťky 1 mm.

 

Naše firma používá pouze ocelové kouřovody v tloušťce 2 mm, které mají dlouhodobou teplotní odolnost 650°C a krátkodobou až 1000°C. Kouřovody je možné zakoupit v černé nebo šedé barvě Senotherm UHT 600, která při vypalování nezapáchá a nekouří.

 

Nerezové kouřovody, které používáme v případě sálavých obestaveb mají dlouhodobou teplotní odolnost 600°C. Třída materiálu je 1.4828.

redukce ocelové bez těsnícího provazceredukce ocelové bez těsnícího provazcevnější nerezová redukce přes zeďvnější nerezová redukce přes zeďvnější nerezová redukcevnější nerezová redukcevnější nerezová redukce pro krbová kamnavnější nerezová redukce pro krbová kamnavnější nerezová redukce pro krbová kamnavnější nerezová redukce pro krbová kamnaE-mail: info@kominy-kaspar.cz
Copyright © 2012 - 2023 Komíny Kašpar - Dodávka komínů na klíč | Webdesign: Eva Podzimková