Úvod  » produkty  » zvýšení tahu komínu - ekon


Zvýšení tahu komínu - EKON

Popis:

Komínový nástavec EKON svou konstrukcí zlepšuje tah komínu a působí i jako ochranný prvek komínového tělesa a především jeho hlavy. Zvýšením tahu dochází ke zdokonalení průběhu hoření a zvýšená teplota spalin opět zvyšuje tah komínu.

 

Výhody:

Funkce:
U komínu osazeného komínovým nástavcem EKON nedojde v případě horizontálně proudícího vzduchu (větru) kolem komínového tělesa a komínové hlavy ke zvíření spalin, případně přerušení spalinového (kouřového) sloupce. Umístěním komínové hlavice EKON na komínové těleso je proudící vzduch nucený pronikat řadami otvorů (okénky) v plášti a vlivem speciálního tvaru okének obtékat vnitřní rouru vertikálním směrem vzhůru a při výstupu z hlavice tak zvyšuje tah komínu.

 

 

Popis funkce komínového nástavce EKON

 

 

 

 

Komínový nástavec EKON se čtvercovou podstavou

 

 

 

Provedení:

Komínový nástavec EKON je možné objednat ve dvou variantách. První varianta je komínový nástavec se čtvercovou podstavou vhodný především pro klasické zděné komíny. Tato podstava se přichytí k hlavě komínu do předem vyvrtaných děr pomocí hmoždinek a vrutů nebo pomocí závitových tyčí a chemické kotvy.


 

 

 

Druhá varianta je vhodná pro systémové komíny firem SCHIEDEL, EKO, CIKO, HELUZ, ROHR-KAMIN  atd. a její montáž je realizována pouze zasunutím komínového nástavce do komínového průduchu. V případě zájmu je možné upravit komínový nástavec EKON i pro komíny PLEWA.

 

Komínový nástavec EKON na Schiedel

Rozměry:

Rozměry komínového nástavce EKON pro zvýšení tahu komínu

Rozměry komínového nástavce EKON pro zvýšení komínového tahu 

 

 

 

Volba správného průměru komínového nástavce:

 

Měření komínu se základovou deskou pro komínový nástavec EKON pro zvýšení tahu komínuKončí-li vyvložkování se základovou deskou - měříme vnitřní průměr vložky. 

 

Měření komínu s vložkou nad základovou deskou pro komínový nástavec EKON pro zvýšení tahu komínuKončí-li vyvložkování nad základovou deskou - měříme vnější průměr vložky. 

 

Měření komínu se čtvercovým nebo obdélníkovým průduchem pro komínový nástavec EKON pro zvýšení tahu komínuU čtvercových a obdélníkových průduchů měříe úhlopříčku průduchu.

 

 

 

Doplňkové služby:

Komínové nástavce je možné nastříkat libovolnou barvou dle vzorníku RAL a následně vypálit. Dále je možné parametry nástavce libovolně upravit (např. velikost základové desky, délku a průměr nástavce atd.).

Základní barevné odstíny RAL pro komínové nástavce EKON pro zvýšení komínového tahu

 

 

 

CENÍK

 

Komínový nástavec EKON pro komíny Schiedel atd.Komínový nástavec EKON pro komíny Schiedel atd.Komínový nástavec EKON na komíny Schiedel atd.Komínový nástavec EKON na komíny Schiedel atd.Komínový nástavec EKON pro zvýšení tahu komínu v černé barvěKomínový nástavec EKON pro zvýšení tahu komínu v černé barvěKomínový nástavec EKON detail uzemněníKomínový nástavec EKON detail uzemněníKomínový nástavec EKON detail Komínový nástavec EKON detail Komínový nástavec EKON detail odklápěcí stříškyKomínový nástavec EKON detail odklápěcí stříškyKomínový nástavec EKON detail odklápěníKomínový nástavec EKON detail odklápěníKomínový nástavec EKON pro komín Schiedel atd.Komínový nástavec EKON pro komín Schiedel atd.Komínový nástavec EKON s podstavouKomínový nástavec EKON s podstavouKomínový nástavec EKON s podstavou a  kotevní sadouKomínový nástavec EKON s podstavou a kotevní sadouKomínový nástavec EKON pro zvýšení tahu komínuKomínový nástavec EKON pro zvýšení tahu komínuE-mail: info@kominy-kaspar.cz
Copyright © 2012 - 2023 Komíny Kašpar - Dodávka komínů na klíč | Webdesign: Eva Podzimková