Úvod  » produkty  » zděné keramické komíny


Zděné keramické komíny

Jedná se především o stavebnicové komíny skládající se z lehčených betonových tvárnic, minerální izolace a vnitřních šamotových nebo nerezových vložek. Zděné komíny se nejvíce uplatňují v novostavbách a to především v provedení pro interiér domu. V místě jejich umístění musí být vytvořen dostatečně pevný základ a hydroizolace. Těleso komínu je samostatná konstrukce a nesmí být pevně spojeno s jinými konstrukcemi stavby. Ve všech prostupech stropy, příčkami atd. musí být umožněna dilatace komínu. Krokvové jištění komínu musí také umožnovat dilataci. Dle doporučení výrobců je vhodné celé těleso komínu zpevnit stavebním lepidlem a perlinkou.

 

Další možností zpevnění tělesa je možné provézt vložením armatury do rohů tvárnic a vyplnit zálivkovou hmotou. Tímto způsobem se zajišťují nadstřešní části komínů nebo celé komíny, které jsou vedené vně stavby. Obvyklá minimální bezpečností vzdálenost tělesa komínu od hořlavých konstrukcí je 5cm.

 

Provedení nadstřešní části má mnoho variant např. komínové tvárnice připravené na omítnutí, komínové tvarovky s imitací cihel, komínové tvárnice připravené pro zateplení a omítnutí, komínový prefabrikovaný plášť ze sklovláknitého betonu nebo nerezové ukončení.

 

Stavíme a prodáváme kvalitní zděné keramické komíny firem SCHIEDEL a CIKO. U těchto komínu zajišťujeme i záruční a pozáruční servis. Po dohodě je možné dodat i jakýkoliv jiný komínový systém (např. HELUZ, BLK, EFFE DUE atd.)

Zděné keramické komíny Schiedel

VÝHODY A NEVÝHODY ZDĚNÝCH KERAMICKÝCH KOMÍNŮ

+ Dlouhá životnost

+ Nižší cena

+ Odolnost proti vyhoření sazí

+ Vysoká odolnost proti korozi a kyselinám

+ Více možností vzhledu nadstřešní části

+ Malá bezpečná vzdálenost od hořlavých stavebních konstrukcí

+ Pro všechny druhy paliv a spotřebičů

+ Pro interiér i exteriér

 

- větší hmotnost - nutnost základu pod komín

- déle trvající montáž

- možné riziko prasknutí keramické vložky

- nemožnost uhýbání tělesa komínu

Zděný keramický komín Schiedel s nadstřešní částí FINALZděný keramický komín Schiedel s nadstřešní částí FINALZděný keramický komín Schiedel s omítnutou nadstřešní částíZděný keramický komín Schiedel s omítnutou nadstřešní částíZděný keramický komín Schiedel s oplechovanou nadstřešní částíZděný keramický komín Schiedel s oplechovanou nadstřešní částíDodatečná stavba zděného komínu Schiedel s komínovým nástavcem EKONDodatečná stavba zděného komínu Schiedel s komínovým nástavcem EKONDodatečná stavba zděného komínu Schiedel s nadstřešní částí imitace cihelDodatečná stavba zděného komínu Schiedel s nadstřešní částí imitace cihelE-mail: info@kominy-kaspar.cz
Copyright © 2012 - 2023 Komíny Kašpar - Dodávka komínů na klíč | Webdesign: Eva Podzimková