Úvod  » produkty  » komínové stříšky, hlavice, nástavce a ventilátory  » komínové ventilátory


Komínové ventilátory

Funkce komínových ventilátorů

 

Komínové ventilátory instalujeme všude tam, kde je potřeba zvýšit komínový tah bez ohledu na výšku a typ komínu a také na rychlost větru. Komínové ventilátory pomáhají především při zatápění, ale i při samotném hoření, protože zajišťují v komínu dostatečný podtlak a tím i přísun vzduchu do spalovacího prostoru, což znamená vyšší účinnost spalování.

Mezi další funkce komínových ventilátorů, které jsou zapnuté, patří ochrana domácího prostředí před sazemi a prachem při čištění a vybírání sazí z komínu, či možnost odvětrání místností v horkých dnech pomocí nepoužívaných krbů a kamen.

Komínové ventilátory jsou určeny pro všechny typy  komínů např. SCHIEDELEKOCIKOHELUZROHR-KAMIN, BLK, EFFE DUE, ale i klasické zděné komíny.

 

Výhody komínových ventilátorů

Materiál

Základ komínového ventilátoru tvoří pata, která je připevněna ke komínové hlavě. K patě je připevněn komínový ventilátor s přívodem vzduchu, prodlouženým vyústěním komínu a elektroinstalací. Ventilátor je upevněn mimo komínový průduch, což neblokuje spalinovou cestu při jeho vypnutí či výpadku elektrické energie. Při čištění lze komínový ventilátor snadno demontovat a opět namontovat. Veškeré komponenty jsou vyrobeny z nerezové oceli, odolávající povětrnostním vlivům, korozi a kyselinám.

 

Montáž a doprava 

Vámi vybraný komínový ventilátor Vám dovezeme až domů a namontujeme nebo ventilátor zašleme kurýrní službou po celé České republice. Po domluvě je možné i osobní převzetí v Českých Budějovicích.

 

 

Komínový ventilátor KARL M500 

V souladu s normou ČSN 34 1390 doporučujeme komínový ventilátor přizemnit jako ochranu před bleskem.

 

 

 

 
E-mail: info@kominy-kaspar.cz
Copyright © 2012 - 2023 Komíny Kašpar - Dodávka komínů na klíč | Webdesign: Eva Podzimková