Úvod  » produkty  » sálavé a akumulační krby

Sálavé a akumulační krby

Sálavé krby

Již z názvu vyplývá, že akumulační krb je schopen naakumulovat teplo a vydávat ho pozvolna sáláním do okolí. Zároveň je ale zachován vzhled a design standardního krbu. Na tuto obestavbu je použit speciální materiál jako například šamot, z něhož se následně poté sáláním uvolňuje teplo do okolního prostoru.

 

V podstatě krb funguje tak, že přikládáte dřevo tři hodiny a poté dalších pět hodin krb sálá akumulované teplo do svého okolí.

 

Možné a velice oblíbené jsou i krby kombinové, které mají ventilační mřížky s žaluzií. Pokud potřebujete, aby teplo rychleji proniklo do místnosti, jednoduše otevřete mřížky a tak se stane z krbu akumulačního krb teplovzdušný. Po uzavření mřížek je opět krb akumulační.

 

Sálání z akumulačního krbu je velice zdravé a příjemné. Narozdíl od teplovzdušných krbových obestaveb, kde teplo vychází z výdechových mřížek, tzn. že teplo je pouze u stropu, u akumulačních krbů vychází teplo z pláště krbu z takzvané teplosměnné plochy rovnoměrně do místnosti jako infračervené záření.

akumulační krby

VÝHODY:

 

možnost akumulace až 12 hodin

- vysoká efektivita využití paliva

- nevýří se prach z krbové komory do místnosti

- nespočet designových variant

- vhodné především do nízkoenergetických objektů

- možnost rozvodu teplého vzduchu

- rovnoměrné teplo v celé místnosti

NEVÝHODY:

 

- vyšší náklady na materiál a kamnovou vložku

- velká hmotnost - potřeba dostatečně únosný podklad

- vysoká odbornost od projekce až po realizaci

KONSTRUKCE AKUMULAČNÍHO KRBU

 

Obestavby akumulačních krbů se provádí nejčastěji z akumulačního materiálu (např. šamot, žárobeton, kachloví, akumulační tvarovky). Tyto materiály akumulují teplo z krbové vložky na povrch krbové obestavby a postupně ho uvoňují do místnosti. Okolní konstrukce musí být chráněny před teplem z krbu tak, aby jejich teplota nebyla vyšší než 85°C. Proto může být v zadní části krbu zesílená izolace nebo v případě dřevostaveb odvětrávaná (zároveň čistitelná) vzduchová mezera. Součástí akumulačního krbu bývá soustava tahů. Konstrukce akumulačního krbu musí umožňovat čištění a kontrolů všech tahů. Akumulační krb musí splňovat obecné požadavky stavby krbu.

 

Potřebujete si vybrat vhodnou krbovou vložku či kamna a nebaví Vás hledat u všech výrobců a prodejců? Zkuste náš konfigurátor, kde si zadáte Vaše parametry a najde Vám tak vhodný spotřebič přímo pro Vás. www.krby-kaspar.cz


Komíny Kašpar

 

Ing. Michal Kašpar

 

K. Kovařovice 1315/1

 

370 07 České Budějovice 7

 

IČ: 88502325, DIČ: CZ8607081362

 

 

 

Kontakt:

 

Tel: +420 724 232 635

 

E-mail: info@kominy-kaspar.cz

 

Otevírací doba:

 

PO - PÁ po předchozí domluvě

na tel. čísle +420 724 232 635

SO, NE a státní svátky - ZAVŘENO

 

Sociální sítě:

 

facebook.png (979 b)

 

 

Sjednat schůzku