STAVBA KOMÍNŮ  |  KOMÍNOVÉ STŘÍŠKY  |  KONTROLY KOMÍNŮ  |  E-SHOP
NÁKUPNÍ KOŠÍK
Počet položek : 0 ks
Cena celkem : 0,00 Kč
Registrace   |   Přihlášení

Zvýšení tahu komínu - EKON


Popis:

Komínový nástavec EKON svou konstrukcí zlepšuje tah komínu a působí i jako ochranný prvek komínového tělesa a především jeho hlavy. Zvýšením tahu dochází ke zdokonalení průběhu hoření a zvýšená teplota spalin opět zvyšuje tah komínu.

 

Výhody:

Funkce:
U komínu osazeného komínovým nástavcem EKON nedojde v případě horizontálně proudícího vzduchu (větru) kolem komínového tělesa a komínové hlavy ke zvíření spalin, případně přerušení spalinového (kouřového) sloupce. Umístěním komínové hlavice EKON na komínové těleso je proudící vzduch nucený pronikat řadami otvorů (okénky) v plášti a vlivem speciálního tvaru okének obtékat vnitřní rouru vertikálním směrem vzhůru a při výstupu z hlavice tak zvyšuje tah komínu. 

Popis funkce komínového nástavce EKON

Provedení:

Komínový nástavec EKON je možné objednat ve dvou variantách. První varianta je komínový nástavec se čtvercovou podstavou vhodný především pro klasické zděné komíny. Tato podstava se přichytí k hlavě komínu do předem vyvrtaných děr pomocí hmoždinek a vrutů nebo pomocí závitových tyčí a chemické kotvy.

Komínový nástavec EKON se čtvercovou podstavou

Druhá varianta je vhodná pro systémové komíny firem SCHIEDEL, EKO, CIKO, HELUZ, ROHR-KAMIN  atd. a její montáž je realizována pouze zasunutím komínového nástavce do komínového průduchu. V případě zájmu je možné upravit komínový nástavec EKON i pro komíny PLEWA.

Komínový nástavec EKON na Schiedel

Rozměry:

Rozměry komínového nástavce EKON pro zvýšení tahu komínu

Rozměry komínového nástavce EKON pro zvýšení komínového tahu 


 

 

Volba správného průměru komínového nástavce:

 

Měření komínu se základovou deskou pro komínový nástavec EKON pro zvýšení tahu komínuKončí-li vyvložkování se základovou deskou - měříme vnitřní průměr vložky. 


Měření komínu s vložkou nad základovou deskou pro komínový nástavec EKON pro zvýšení tahu komínuKončí-li vyvložkování nad základovou deskou - měříme vnější průměr vložky. 


Měření komínu se čtvercovým nebo obdélníkovým průduchem pro komínový nástavec EKON pro zvýšení tahu komínuU čtvercových a obdélníkových průduchů měříe úhlopříčku průduchu.

 

 

Doplňkové služby:

Komínové nástavce je možné nastříkat libovolnou barvou dle vzorníku RAL a následně vypálit. Dále je možné parametry nástavce libovolně upravit (např. velikost základové desky, délku a průměr nástavce atd.).

Základní barevné odstíny RAL pro komínové nástavce EKON pro zvýšení komínového tahu


  

e-shop

Komínový nástavec EKON pro komíny Schiedel atd.
Komínový nástavec EKON na komíny Schiedel atd.
Komínový nástavec EKON pro zvýšení tahu komínu v černé barvě
Komínový nástavec EKON detail uzemnění
Komínový nástavec EKON detail
Komínový nástavec EKON detail odklápěcí stříšky
Komínový nástavec EKON detail odklápění
Komínový nástavec EKON pro komín Schiedel atd.
Komínový nástavec EKON s podstavou
Komínový nástavec EKON s podstavou a  kotevní sadou
Komínový nástavec EKON pro zvýšení tahu komínu

Kontaktní formulář:


Nenašli jste, co jste potřebovali? Napište nám !


Jméno a přijmení
Ulice a čislo popisné
Město
PSČ
Telefon
E-mail
Poznámka


Ing. Michal Kašpar

E-mail: info@kominy-kaspar.czNová kamna ROMOTOP
30.3.2016
Český výrobce kamen a krbů se může pochlubit tento rok hned několika novinkami! Jsou to kamna ALPERA, NAVIA a nejnovější kamna s celoskleněnými dvířky LAREDO. Všechny tyto kamna mají mnoho možností, každý si proto vybere ty své. Více info o těchto kamnech naleznete

zde


Nová kamna HEDE
Nová krbová kamna, která jsou vysoce odolná vůči opotřebení a vyrobena z kvalitních materiálů. Můžeme Vám nabídnout mnoho variant od nízkého výkonu po boční prosklení až po spodní dřevník. Všechny tyto varianty a jejich ceny naleznete

zde


Značka kvality 2016 Český kamnářský institut Značka kvality 2016 Český kamnářský institut
15.2.2016
S radostí Vám můžeme oznámit, že nám byla udělena od ČESKÉHO KAMNÁŘSKÉHO INSTITUTU ZNAČKA KVALITY 2016!!! Tuto značku uděluje kamnářský institut pouze proškoleným, zodpovědným, kvalitním a spolehlivým kamnářům. Jsme rádi, že všechny tyto vlastnosti splňujeme!!
MKS BrnoMoravské kominické společenstvo
5.5.2015
Dne 15.4.2015 nás valná hromada MKS Brno přijala do členství společenstva kominíků Brno!
EKOLOGICKÉ PODPALOVAČEEKOLOGICKÉ PODPALOVAČE
Pro výrobu ekologických podpalovačů se používá pouze přírodní dřevitá vlna a parafín na zpevnění. Jednotlivý podpalovač je originální svou délkou (cca 6 cm) a dobou hoření (cca 6 - 10 min.). Více informací
AKČNÍ NABÍDKA na kamna HETA
16.2.2015
Akční nabídka na dánská krbová kamna HETA !!! SLEVA až 25%, DOPRAVA po celé ČR ZDARMA a navíc prodloužená záruka 5 LET!! Více informací
NOVÁ PORADNA
20.1.2015
Připravili jsme pro Vás poradnu s nejčastějšími dotazy. Více informací
Nová kamna ROMOTOP LUGO s TV
9.1.2015
Nová kamna vhodná i do nízkoenergetických domů s teplovodním výměníkem značky ROMOTOP LUGO W ve čtyřech variantách s poměrem až 70% do vody a 30% do místnosti.
RomotopROMOTOP
08.07.2014
V naší nabídce krbových kamen a vložek si nově můžete vybrat výrobky české značky ROMOTOP, která působí na trhu již od roku 1992. Podívejte se také na katalog exklusivních krbových kamen STORCH.
La Nordica"La Nordica"
La Nordica je Italská firma, která za posledních 20 let získala opravdu silný podíl na trhu a nyní prodává své produkty ve 20 zemích po celém světě. Na našem webu od tohoto výrobce naleznete hlavně krbová kachlová, litinová a ocelová kamna. Jejich široký sortiment zde budeme postupem času doplňovat.
Ekon se čtvercovou podstavouZvýšení tahu komínu
8.2.2014
Komínový nástavec EKON svou konstrukcí zlepšuje tah komínu a působí i jako ochranný prvek komínového tělesa a především jeho hlavy. Zvýšením tahu dochází ke zdokonalení průběhu hoření a zvýšená teplota spalin opět zvyšuje tah komínu. Více informací
Luxusní litinová krbová kamna dánské značky Morsø
6.2.2014
Firma MORSO vyrábí kvalitní litinová krbová kamna již od roku 1853. V nabídce najdete kamna v moderním i klasickém designu. Více informací
Přidány měděné stříšky
22.10.2013
Na náš e-shop jsme nově přidali měděné komínové stříšky. Na Vaše přání je můžeme vyrobit v libovolném rozměru a tvaru. Více informací

Copyright © 2012 - 2017 Komíny Kašpar - Dodávka komínů na klíč | Webdesign: Eva Podzimková