Úvod  » produkty  » komínové stříšky, hlavice, nástavce a ventilátory  » komínové hlavice


Komínové hlavice

Funkce komínových hlavic

Komínové hlavice slouží především ke zvýšení tahu komínu a usměrnění toku spalin. Samozřejmostí je ochrana komínového průduchu před deštěm, sněhem a padajícími předměty a tím prodloužení životnosti komínového průduchu. Působením rychlosti větru dochází k nasměrování komínové hlavice a tím i toku spalin. Vzduch proudící komínovou hlavicí a okolo ní s sebou strhává spaliny a zvyšuje tak výrazně tah komínu. Osazení komínových hlavic je doporučováno na komínech s nízkou účinnou délkou a nebo u komínů, kde je potřeba usměrnit tok spalin.

 

Komínové hlavice jsou určeny pro všechny typy  komínů např. SCHIEDELEKOCIKOHELUZROHR-KAMIN, BLK, EFFE DUE, ale i klasické zděné komíny.

 

Výhody komínových hlavic

Materiál

Komínové hlavice jsou precizně vyrobeny z kvalitního nerezového plechu. Systém otáčení hlavice je řešen pomocí radio-axiálního ložiska. Ložisko je chráněno nepropustným pouzdrem a mazáno olejem odolávajícím vysokým teplotám. *

 

Montáž a doprava

Vámi vybranou komínovou hlavici Vám dovezeme až domů a namontujeme nebo ji zašleme kurýrní službou po celé České republice. Po domluvě je možné i osobní převzetí v Českých Budějovicích.

 

Komínové hlavice 

V souladu s normou ČSN 34 1390 doporučujeme komínovou hlavici přizemnit jako ochranu před bleskem.

 

 

  
E-mail: info@kominy-kaspar.cz
Copyright © 2012 - 2023 Komíny Kašpar - Dodávka komínů na klíč | Webdesign: Eva Podzimková